Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 02 Сеп 2014, 04:47

Сподели темата: 

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 181 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Следваща
 Замръзнала нафта 
Автор Съобщение
Новак

Кара: Ситроен Евазион
Мнение Замръзнала нафта
Колеги, искам да споделя какво ми се случи днес сутринта. Колата ми /Ситроен Евазион/ 1900 ТД, стои на открито. Сутринта, когато влязох в нея, термометъра показваше -8 градуса. Колата запали нормално както всяка сутин - от първо завъртане /след двойно подграяване/. Оставих я да поработи на място около 3 минути, след което потеглих. След около 3 километра двигателят започна да глъхне и изгасна. С въртене на място не запали. Дойде едно приятелче, дръпна ме и колата запали почти веднага. Но докато сваляхме въжетата, отново загасна. Пак я дръпнахме, отново запали за около 10-15 метра дърпане. Форсирах я на място, минах 30-ина метра и пак изгасна. Извиках мнотьор, човека дойде, донесе нов акумулатор и кабели, и колата запали без теглене. Поработи на място 5-6 минути, без форсиране и изгасна. Преди да изгасне, двигателят започна да тресе и оборотите му паднаха - очевидно нямаше гориво. Всички масла и филтри са сменеи преди около месец - 800-900 км. Когато додърпахме колата в топлия сервиз, след един час на топло всичко се оправи. Сипвал съм гориво едва 4 пъти /по 2 пъти в ОМВ и Лукоил/, но се съмнявам да няма някакви остатъци в резервоара от стари времена - преди да купя колата, а нивото на гориво беше между нулата и първото деление /което показва 1/4 от 80 литра/. Това е, ако на някой му се случи нещо подобно, да не се чуди какво е, а да вкарва колата на топло. Ако някой вече го е изпитал - може да сподели опит. Поздрави!

Колекционирам модели на автомобили в мащаб 1:43

17 Дек 2007, 15:33
Профил
Страница 5 от 10 Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Следваща

Кара: Citroen ZX 1.9 d
Мнение Re: Замръзнала нафта
От април 2005 год, ще стане близо 3 години, не съм сипвал нищо друго освен нафта от OMV. Никакъв проблем не съм имал, дори през Януари.2006 г., когато температурите в София бяха около минус 20-25 градуса по едно време. Добавки никога не съм слагал и въобще не познавам тези продукти. Но щом толкова много се продават, вероятно има полза и от тях.

11 Яну 2008, 17:38
Профил

Аватар

Кара: Xantia 1.9TD '94г. ORGA6388, 8 сфери, ХА2
Браво, късметлия. Аз също заредих на ОМВ и на другия ден, при -10 ми замръзна нафтата. Запали от раз, поработи малко (колкото да изгори горивото във филтъра) и изгасна. Понеже не ми е за пръв път, отворих капака и стиснах подкачващата помпа, но след като я отпуснах, тя си остана смачкана. Вакуум в системата от лед. След като се постопли малко и всичко се оправи. Сгреших, че не бях сипал добавка. Но като нафта за 2.17 лв., май много бързо замръзна. Надявам се, че като стане около 3 лв., няма да замръзва. :D

ArthurDent: Правила на форума:
14. Не цитирайте човека, който е непосредствено преди вас в списъка с мнения. Има бутон Изображение

11 Яну 2008, 20:03
Профил ICQ

Кара: Xantia ІІ 1.9TD 1998 комби, сив
Дааа....днес сутринта (-17С в Перник) за първи път от когато я имам колата, не запали.... :(
И се наложи да откривам алтернативни начинин за транспорт до София. :( :(

Не запали , въпреки, че един комшия ми подаде ток с някакво самоделно пусково устройство захранено от 220V.
Не запали, въпреки, че в нафтата има бензин - към 1,5л в 13л нафта. :o
Така, че това за бензина в нафтата за мен лично, е разбит мит! :notright:
Имам повече доверие на КастролТДИ, но поради ред причини тази зима, колата не се радва на такива глезотийки :roll:

Понеже, преди горивният филтър имам едно малко прозрачно филтърче - видях какво представлава нафтата налята предишният ден от Лукойл-Радомир :fuck: Радомирска боза! :boi:

Като се прибера от работа - ще видя какво ще правя....
Две кофи гореща вода , оправят ли нещата?

25 Яну 2010, 11:19
Профил ICQ

Аватар

Кара: Xantia 1.9TD VSX, C5-II 2.0HDI
Да, но сипани бавно върху помпата, дюзите и разбира се горивния филтър. А ако ти е замръзнала в резервоара лощо.
Мен тази сутрин при -19 ксантията не ме предаде > виж тук viewtopic.php?f=5&t=34400

25 Яну 2010, 12:48
Профил
Контрагайка

Кара: Xantia 1.9 TD Комби, 1998, 6 сфери без ХА
Адаш, въртя ли много на стартер и хич ли не се обади мотора?
Преди години на един приятел с ВХ турбо дизел, при същата случка с нафтата му бяха прескочили два зъба (добре, че на шайбата на помпата само) и когато накрая запали след 2-3 кофи гореща вода, тракаше като стар италиански дизел.
Причината е, че нагнетяващия елемент на помпата не може да направи ход напред и да прокара желето през дюзата. При което блокира самата помпа. Това е най-опасният момент за палене с дърпане на дизел. Ангренажният ремък моментално вика "чао" и става мазало.
От бензина има файда, доказано е. Но и той не спасява при много парафин в нафтата. Или да го наречем газьола, който продават за дизелово гориво.
Ти като сложи бензин, покара ли я на обороти известно време да засмуче и прокара от сместа?
И аз в момента съм с Лукойлска нафта - от бензиностанцията до пресечката на Г.М.Димитров и Симеоновско шосе. Нямам и добавка сложена, но май ще капна малко бензинец за всеки случай.

Моята самоделна фреза с ЦПУ в действие

25 Яну 2010, 13:11
Профил

Да - доста въртене падна....На няколко пъти при първото въртене дочувах наченки на запалване, но до там!
Сега ми се обади синът - след 2 кофи гореща вода, резултатът е превъртял оборотомер :( Признак за паднал акумулотор, май...
Сега ще трябва да се зарежда с токоизправител..... :boi:

25 Яну 2010, 13:21
Профил ICQ
Контрагайка

То най-добре да се превърти мотора на ръка за всеки случай, ама ти с тоз автоматик няма как да го направиш с вдигане на предно колело.
Щото може да не е само паднал акумулатор, а нещо да тормози стартера.

25 Яну 2010, 14:12
Профил

Забравих да пиша, че при контакт , без да върти, от към двигателя се чуваше жужене някакво....Не можах да се ориентирам от каква посока идва...
Да не е релето, нещо...?! И тогава, ще имам ли ток въобще на подгревните свещи?

25 Яну 2010, 15:32
Профил ICQ
Контрагайка

Ако акумулаторът е паднал много, токът на свещите сваля напрежение още и е възможно да отпуска релето. Като отпусне, изключва свещите, напрежението се вдига малко, релето пак включва и цикълът се повтаря.

25 Яну 2010, 15:59
Профил

Аватар

Кара: '98 Xantia ACTIVA 2.0 HDI, '94 Xantia 1.9 TD, '97 Saxo 1.1
Да де, ама щом е въртял на стартер известно време, значи не е бил паднал чак толкова акумулатора...

25 Яну 2010, 16:53
Профил ICQ

Той акумулаторът е пушка! Ексайд с усиленият пусков ток....
Ама много му се събра сутринта :skratch:
И ще се наложи "кръвопреливане" :)

25 Яну 2010, 17:04
Профил ICQ
Контрагайка

Ми адаш, ако имаш нужда от съвет и ако аз мога да дам такъв, знаеш ми телефона :)
Мойта довечера влиза в бокса, независимо от демонстрираното желание да пали. Сигурно от уплах :D

На колегата ЕХНАТОН да кажа, че в момента и моят обтегач стигна същия хал. Особено на студено. Това е една от причините да я вкарам в бокса. Ще се гледат шайби, ролки, ремъци и т.н.

25 Яну 2010, 17:08
Профил

:drink:

25 Яну 2010, 17:33
Профил ICQ

Аватар

Кара: Ксантия комби - 01.1999г. - 1.9 ТД - 6 топки
С нетърпение чакам хубаво време за да започна пак да мъча този пуст механизъм, но дано и пари се изкарат, че мисля и някоя нова част да му купя да се зарадва, засега само ремъче /пистово/ което немога да сложа, че няма време и много студ.
А с паленето се управям някак и без свещите, дано от днес да тръгне и да не прегарят - писал съм в темата какво прави релето, но вие ще кажете дали е нормално.
Между другото на приятел му замръзна нафтата на Шкодата 1,9 ТДИ -2000г. онзи ден, а той и аз сипваме от едно място. При мен няма този проблем, чудно защо, но дано и да нямам. Поне досега с такава гадост не съм се мъчил, може би заради това че филтъра е над термостата, знам ли ?!?! Иначе балончето имаше доволно тази сутрин като мерих релето кво прави, ама явно от студа и постоянното ръчкане на маркуча от филтъра до помпата ще да пропуснало пак отнякъде, но май е само на тея студове - всичко се е свило.
ITEV да не са ти изпращели свещите и на теб отведнъж, ама все пак щеше да запали?!?!? Кви са тея усилени тоци в началото !??

25 Яну 2010, 18:13
Профил

Знаеш ли :hmm: и на мен ми се струва, че нещо свещите.....Ама да изгорят почти всички, наведнъж....
Знам какво прави двигателя при 1 изгоряла свещ.
А иначе това за усилените тоци - става дума за акумулатора - има по-силен пусков ток .

25 Яну 2010, 18:30
Профил ICQ

Аватар

Кара: BX TZD Тurbо, С3 1.4HDI и Lancia Zeta 2.1 TD
И на мене ми замръзна нафатата в БХ а При това с 3 присадки в нея. Горивният филтър беше целият в парафин. Най-гадното беше, че резервоара беше пълен догоре. Мноо зор се източва :mrgreen: Итев я отвори горивният филтър. Не барай подгревните свещи.

25 Яну 2010, 18:31
Профил ICQ

Аватар

Кара: Ксантия комби - 01.1999г. - 1.9 ТД - 6 топки
Казвам го защото съмненията при мен са, че след дългия подгрев в началото горели, а вързвам усиления ток с минаване през прелето и свещите и хоп - изпращели. Това е мойта логика, и при мен изгоряха две нови свещи все пак, но пък запалих, айде де!??

Абе някой няма ли да отвари темата за свещите да види кво съм написал ? Тонин, Гари - айде де !

25 Яну 2010, 18:36
Профил

Аватар

Ей сега я четох. :mrgreen:

25 Яну 2010, 18:37
Профил ICQ

Аватар

Кара: Мачка и Борче
Тоя дръгел пежото сутринта взе, че запали.И да ви кажа, че нафтата е жепейска :evala: без присадки но с един литър газ за горене.В противен случай щях да слагам бензин и повярвайте-има ефект.Обаче тая газ много скъпа бе-3,30 лева.
Тръгнах с нагласата само да пробвам, защото бях сигурен, че няма да запали и си взех ключовете и за Ксантията :mrgreen: .На предните студове (-13) не успя.Първото подгряване последва с повечко въртене и не.Второ подгряване пак с продължително въртене и не.На третото, четвъртото и петото само чуквах по един оборот веднага след изгасване на лампата и на шестото си запали като пич пак от първия оборот.Съмнявам се в акумулатора, който изглежда като нов и е зареден при това (BOSCH-62 Ah), че му е слаб стартовия ток, въпреки, че си е по книжка.По-голям в кутията не влиза.
Сутринта нещо ни изцакаха с температурите.Въпреки, че казваха, че е -13 за София беше доста по-студено.Машината ми за вода (стои в неотоплен коридор) беше замръзнала и май спука резервоарче, защото по едно време протече.На миналите студове (пак -13) водата беше хванала само коричка.Освен това, колега от гара Искър ми каза, че по неговия термометър е било -19 гр.Но там е малко по-студено от самия град.
Утре мисля да ходя с Ксантията, че във вторичните суровини на гарата са докарали една поомачкана и ще видя какво може да се свали от нея.

25 Яну 2010, 19:33
Профил

Аватар

:) Турбо Бх-а сутринта беше -18 в Русе. Винаги пали след първото изгасване на лампата на подгрева. Оставих детето на училище и навръщане угасна. Прибрах се за 2км с 5 спирания и подкачвания с помпата на филтъра. След това последва написаното в по-горният пост.

25 Яну 2010, 20:13
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 181 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Следваща